Wybór dobrego podsłuchu – jaki sprzęt spisze się najlepiej?

Aby przeprowadzić skuteczną akcję śledczą, koniecznie należy przyłożyć dużą uwagę..

Wybór dobrego podsłuchu – jaki sprzęt spisze się najlepiej?

Aby przeprowadzić skuteczną akcję śledczą, koniecznie należy przyłożyć dużą uwagę do tego, jakiego rodzaju sprzęt włączamy do swojego wyposażenia. To oczywiste, że pewne uniwersalne akcesoria, takie jak mini podsłuch lub ukryta kamerka są niezbędne, aby utrwalić zebrany materiał dowodowy i przygotować go do przedstawienia klientowi – a w razie potrzeby również podczas rozprawy sądowej.

Kwestia kluczowa – wysoka jakość dźwięku

Nie można się dziwić, że stawia się dość duże wymagania wobec przedstawianych w sądzie nagrań. Przy obecnej technologii, sfałszowanie czyjegoś głosu wcale nie stanowi tak dużego wyzwania, dlatego audio o niskiej jakości, pełne szumu i zakłóceń, nie są zbyt mocnym dowodem w sprawie. Im lepsze nagranie, tym wyraźniejsza rozmowa, co z kolei przekłada się na zniwelowanie podejrzenia o sfałszowanie dowodu. Z tego właśnie powodu wybrany przez nas mini podsłuch nie powinien być pierwszym-lepszym egzemplarzem, lecz nowoczesnym modelem, który umożliwia przechwycenie dźwięku w zadowalającej jakości.

Łatwy i szybki montaż – jak upewnić się, że mini podsłuch jest niewidoczny? Jeśli tylko natniemy się na okazję, aby zastosować mini podsłuch w praktyce, warto jest zrobić wszystko, aby operacja przebiegła z powodzeniem. Niestety, często po prostu brakuje nam czasu, aby dobrze przemyśleć ulokowanie gadżetu, dlatego łatwe opcje jego instalacji oraz poręczny kształt są jak najbardziej mile widziane. Popularna pluskwa może zostać przyklejona pod stół lub biurko, przesyłając sygnał do nadajnika znajdującego się poza budynkiem – gdzie nasz asystent będzie mógł w spokoju zabezpieczyć dowody.