Dyplom jako nagroda

Problemem wielu studentów rozpoczynających pisanie tak istotnego elementu każdego rodzaju..

Problemem wielu studentów rozpoczynających pisanie tak istotnego elementu każdego rodzaju studiów jak praca dyplomowa jest wybór odpowiedniego tematu. Jeśli sprawdzanie w zgromadzonej literaturze przedmiotu ilości zagadnień, jakich dotyka temat nie rozwieje wszelkich wątpliwości, to warto skonsultować się wówczas z promotorem.

[break]

Twój wybór

Oprócz tematu istotny jest wybór celu pracy. Warto zastanowić się nad tym czy pisanie prac będzie projektem mającym na celu zdiagnozowanie problemu i przedstawienie prób jego rozwiązania, czy też przedstawieniem zupełnie nowych możliwości. Odpowiednio wybrany cel pozwala wyznaczyć sobie dalszą ścieżkę postępowania. Dodatkowo istotna jest część tekstu zajmująca się analizą praktyczną zagadnienia. Należy unikać zbytniego teoretyzowania i przedstawiać jasno wyniki przeprowadzonych badań oraz doświadczeń.

Brak doświadczenia?

Nie traktuj tego jako swoją karę. Napisanie pracy powinno sprawiać Ci przyjemność. Nie tylko dzielisz się nabytą wiedzą, ale również pozyskujesz nową. Nowa wiedza nigdy nie jest zła. Czynisz się mądrzejszym człowiekiem. Pozwól sobie zabłysnąć.